Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
03.03.2021
Súťaž o iPhone pri platbe platobnou kartou VISA do 31.12.2021
Platobná brána GoPay spustila akciu v spolupráci so spoločnosťou Visa.  Každý mesiac až do konca roku 2021 sa vylosujú 3 výhercovia z rady platiacich... čítať celé
23.03.2020
WINNI´S PAVIMENTI LAVANDA a LEGNO onedlho v ponuke
Naša ponuku onedlho doplníme o dva produkty z ekologickej rady WINNI´S.  Winni´s Pavimenti LAVANDA ako náhrada výrobku Pulirapid LAVANDA, teraz v kva... čítať celé
15.01.2020
WINNI´S AMMORBIDENTE aviváž s vôňou heliotropu
V ponuke nová vôňa koncentrovanej hypoalergénnej aviváže WINNI´S. Na výber dva druhy balenia, buď v klasickej fľaši alebo v ECO-refill obale, ktorý ob... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
18.03.2020
Upratovacie pomôcky značky Vileda
Značka Vileda je synonymom vysoko kvalitných, spoľahlivých, inovatívnych a trvanlivých výrobkov. Hlavným zámerom rodinnej firmy, je už viac ako 60 ro... čítať celé
15.02.2020 Dezinfekcia
Dezinfekčné prostriedky POLY na báze polymérov návody a tipy
produkty POLY HOME a PETS sú vďaka novo vyvinutej technológii revolúciou v dezinfekcii čítať celé
01.02.2020 EKO drogéria
Ekologická drogéria dostupná pre každého
značka Winni’s bola vytvorená na základe troch princípov udržateľnosti, ktoré ovplyvňujú všetky externé aj interné rozhodnutia výrobcu. čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Prepravné spoločnosti:

            

Súťaž:

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Dezinfekcia
  4. Dezinfekčné prostriedky POLY na báze polymérov návody a tipy
15.02.2020
Dezinfekcia

Dezinfekčné prostriedky POLY na báze polymérov návody a tipy

Produkty Poly HOME sú vďaka novo vyvinutej jedinečnej technológii revolúciou v dezinfekcii. Bezchlórová chémia poly HOME odstraňuje baktérie, vírusy a plesne s dlhodobým účinkom. Ošetrením vznikne na povrchu polymérová vrstva, ktorá zabezpečí dlhodobú ochranu pred mikroorganizmami.

Ekologické bezchlórové čistiace prostriedky pre domácnosť poly HOME sú založené na aktívnych polyméroch, ktoré dokážu nahradiť dezinfekčný účinok chlóru, naviac bez rizika tvorby škodlivých chloramínov. 

Prípravky poly HOME sú určené na dezinfekciu domácností, od kúpeľne až po detskú izbu. Sú ideálne na dezinfekciu podláh, sanitárnej keramiky, kuchynských liniek, obkladov a iných povrchov bez ohľadu na materiál. Veľmi účinne odstraňujú zdroje zápachu z práčky, chladničky, odpadkového koša. Dezinfekcia poly HOME si poradí s plesňou v kúpeľni, okolo okien, na stene za nábytkom, v pivnici a inde.

Dezinfekcia poly HOME je nehorľavá, nekorozívna - nepoškodzuje žiadne materiály ako sú sklo, drevo, kovy, plast, papier, textílie, guma. Neobsahuje alkohol, aldehydy ani fenoly, nemá vedľajšie účinky. Je pH neutrálna.

Do produktového radu poly HOME patria prípravky určené na:

Dezinfekcia v domácnosti

KÚPEĽNE A WC

Výrobky POLYMPT® udržia dlhodobo vašu kúpeľňu a toaletu hygienicky čistú a pravidelným používaním zabránia opakovanému vzniku plesní.

Dezinfekcia umývadla a vane

Nastriekajte POLY HOME, alebo POLY ANTI-CALC (predchádzanie tvorby vodného kameňa a jeho likvidácia)  na umývadlo, vaňu, obladačky, špáry a priestory okolo a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút alebo do zaschnutia. Následne opláchnite takto ošetrené povrchy vodou.

Dezinfekcia WC sedadla

Nastriekajte POLY HOME na sedadlo a nechajte pôsobiť 15 minút alebo do zaschnutia. Tým bude zabezpečená dokonalá hygienická čistota a v prípade pravidelného používania i dlhodobá ochrana.

Dezinfekcia podláh

POLY CLEANER FOAMING forte pridajte do vedra s vodou v dávke uvedenej na etikete výrobku (30 - 100 ml na 10 litrov vody). Potom zotrite klasickým spôsobom - mopovaním. POLY CLEANER FOAMING forte čistí a zároveň dezinfikuje.

Predchádzanie a likvidácia plesní v okolí umývadla, vane a na stenách

POLY HOME šetrne zlikviduje pleseň v okolí vane, sprchového kúta a umývadla. Na rozdiel od chlórových prípravkov je POLY HOME úplne bez zápachu a v pracovných koncentráciách šetrný k ľudskému zdraviu, deťom i zvieratám.

Postup: Na postihnuté miesta aplikujte (nastriekajte) POLY HOME a nechajte pôsobiť po dobu minimálne 30 min až 60 min, najlepšie však až do zaschnutia prípravku. Potom tmavé miesta postihnuté plesňou odstráňte mechanicky. Vždy je nutné dbať, aby ošetrovaný povrch bol suchý (týmto sa prípravok dostane až do spórov plesní). Ak rast plesní pokračuje, tento postup znovu opakujte. Treba poznamenať, že POLY HOME nemá bieliace účinky a nie je agresívny. Pleseň teda "neodstráni", ale zabije. Mŕtvu pleseň treba odstrániť mechanicky zoškrabaním.

Pravidelným používaním POLY HOME, resp. POLY ANTI - CALC, na silikóne alebo na špárach vytvára ochrannú polymérovú vrstvu a tým sťažuje usadzovanie plesní na povrchoch. 

 

KUCHYŇA

Dezinfekcia podlahy

Najmä v rodinách s malými deťmi (batoľatami) je dezinfekcia podláh nevyhnutná. Obyčajným umytím podlahy vodou so saponátom nedosiahnete elimináciu baktérií, ktoré sa na zemi vyskytujú. POLY CLEANER FOAMING forte  pridajte do vedra s vodou v dávke uvedenej na etikete výrobku (30 - 100 ml na 10 litrov vody). Potom zotrite klasickým spôsobom - mopovaním. POLY CLEANER FOAMING forte čistí a zároveň dezinfikuje.

Dezinfekcia a odstránenie zápachu z odpadkového koša

Prázdny odpadkový kôš vymyte vodou a následne vystriekajte prípravkom POLY HOME (doba pôsobenia je najmenej 15 min. alebo do zaschnutia).

Dezinfekcia a odstránenie zápachu v umývačke riadu

Na dezinfekciu umývačky použite POLY WASHER. Nastriekajte priamo na steny a koše umývačky. Asi po 15-60 minútach pôsobenia možno do umývačky vložiť riady určené na umytie a spustiť umývací program.

Väčšina umývačiek má už aj vlastný program na čistenie. Pred spustením samočistiaceho programu nalejte cca 300 ml POLY ANTI - CALC priamo do umývačky a spustite program. Tým nielen umývačku vydezinfikujete, ale odstránite aj vodný kameň usadený na tryskách. 

Predchádzať vzniku zápachu z riadov, ktoré do umývačky vložíte, pomôže postrek špinavého riadu POLY HOME ihneď po vložení do umývačky. Zabránite tak tvorbe plesne zo zvyškov jedla na riadoch, ktoré sú zdrojom zápachu.

Odstránenie zápachu v odšťavovači, mlynčeku na mäso, kávu a i.

POLY HOME výborne odstraňuje pachy zo všetkých kuchynských robotov a pomocníkov v domácnosti. Aplikujte POLY HOME, nechajte pôsobiť 60 minút a potom dobre opláchnite pitnou vodou.

Dezinfekcia linky a drezu, výlevky a sifónu

Výlevka je ideálnym prostredím na množenie baktérií. Odborníci upozorňujú, že napríklad zeleninu by mali ľudia umývať v samostatnej nádobe a nie vkladať ju priamo do drezu. Použitie POLY HOME škodlivé baktérie celkom eliminuje. Výlevku postriekajte POLY HOME a nechajte pôsobiť 30 minút. V prípade, že sa zápach šíri zo sifónu výlevky, nalejte do sifónu 250 ml POLY HOME a nechajte pôsobiť po dobu cca 60 minút, alebo cez noc. Na dezinfekciu linky a drez nastriekajte POLY HOME z 20 cm vzdialenosti a nechajte pôsobiť 15 min.

Dezinfekcia dosky na krájanie

Výborne sa hodí na dezinfekciu umelohmotných, sklenených, nerezových i drevených dosiek na krájanie. Pri porciovaní surového mäsa dochádza ku kontaminácii dosky baktériami. Salmonella, E. coli a Campylobacter sú len niektoré z baktérií, ktorým sa na krájacích doskách mimoriadne darí (mimochodom, podľa štatistík dôjde k viac ako polovici otráv jedlom doma). Medzi najviac kontaminované potraviny, po ktorých netreba hygienu dosky na krájanie zanedbať sú: hydinové mäso, ryby, mleté hovädzie. Naneste POLY HOME na dosku a nechajte pôsobiť asi 15 minút (alebo cez noc) Potom dobre opláchnite pitnou vodou.

 

OBÝVACIA IZBA

Dezinfekcia matracov, prevencia tvorby kožných plesní

Dezinfekciou matracov vytvoríte prostredie nepriateľské voči roztočom, baktériám a plesniam. Odporúčame poťah alebo kryciu podložku matracu postriekať POLY HOME a nechať poriadne vyschnúť. Následne môžete ošetrené matrace opäť používať.

Prevencia tvorby kožných plesní

POLY HOME je šetrný ku všetkým materiálom vrátane jemnej kože, koženky, textilu a gumy. Jeho aplikáciou predídete vzniku zápachu prípadne už vzniknutý zápach úplne odstránite a zabezpečíte tak hygienickú čistotu, ktorá je dobrou prevenciou vzniku kožných plesní. Väčšina zápachov je spôsobená biologickým životom (baktérie, plesne), ktorému možno predchádzať pravidelným používaním našich prípravkov. Aplikujte POLY HOME priamym nástrekom na ošetrované miesta.

Dezinfekcia hračiek

Len ťažko možno zabrániť tomu, aby hračky nikdy neprichádzali do styku s podlahou. Malé deti si ich radi strkajú do úst a „ochutnávajú“, a preto je potrebné hračky pravidelne umývať a dezinfikovať. Na to sa výborne hodí POLY HOME. Gumové, drevené a plastové hračky ošetrujte nástrekom POLY HOME (potom, ako hračku umyjete vodou), nechajte pôsobiť cca 15 minút a následne dobre umyte pod tečúcou pitnou vodou. Plyšové a textilné hračky dezinfikujte pridaním POLY WASHER do prania. Dodržujte dávkovanie podľa návodu na etikete výrobku.

 

PRANIE

Odstránenie zápachu z práčky

V zásobníku na prací prostriedok, na vonkajšej časti bubnu práčky, či vo filtroch sa po čase tvorí biologický povlak, ktorý je príčinou zápachu z práčky. Zvyšky vody v systéme práčky po niekoľkých dňoch začnú kvasiť a tiež veľmi nepríjemne zapáchajú. Tento problém môžete odstrániť pomocou POLY WASHER. Ten zaistí hygienickú čistotu a dokonalé odstránenie zdrojov zápachu.

Postup: Najprv vystriekajte vnútro práčky vrátane zásobníku na prací prostriedok a všetkých dostupných miest prostriedkom POLY WASHER a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút. Potom dávkujte 40-350 ml POLY WASHER do dávkovača zmäkčovadla a zapnite práčku „naprázdno“.

Ak je práčka veľmi znečistená, môže sa po tejto prvej aplikácii stať, že sa biologické nánosy uvoľnia iba čiastočne. V tom prípade zápach z práčky môže ešte zosilnieť a je potrebné postup ešte jedenkrát opakovať.

Následne je vhodné preventívne pridávať 40ml POLY WASHER ku každému tretiemu praniu.

Možno použiť na ručné pranie aj na pranie v automatickej práčke. Teplota vody neovplyvňuje účinky dezinfekčného prostriedku POLY WASHER.

Dezinfekcia bielizne

Aplikujte POLY WASHER nástrekom na látku a nechajte pôsobiť cca 15 minút. Potom vyperte bežným spôsobom, alebo pridajte 40 - 350 ml POLY WASHER do zásobníka práčky určeného na prvé pranie (predpieranie) a perte bežným spôsobom s použitím pracieho prostriedku.

POLY WASHER nijako nepoškodzuje bielizeň, nenarušuje farby ani kvalitu materiálu.

Domáci miláčikovia a veterina

Dezinfekcia pelieškov a príbytkov pre psa a mačku

Peliešky a príbytky našich štvornohých miláčikov sú ideálnym prostredím pre množenie mikroorganizmov. Hlavne z prechádzok vonku si prinášajú domov na svojich labkách a v srsti nevítaných hostí. Tieto patogénne baktérie a vírusy spôsobujú ochorenia, ktoré sú v niektorých prípadoch prenosné aj na človeka. Množia sa veľmi rýchlo a prenášajú sa prostredníctvom zvieratiek aj na iné miesta, kde sa naši malí priatelia zdržujú. Ak je takýmto miestom napríklad gauč alebo posteľ, potom s týmito mikroorganizmami prichádza do styku aj človek. Najmä domácnosti s malými deťmi by mali byť viac opatrné a dodržiavať základné hygienické postupy a návyky pri chove domácich zvieratiek. Medzi ne patrí aj pravidelná dezinfekcia.

Aplikácia: Aspoň 1x do týždňa nastriekajte POLY VET & PETS (zo vzdialenosti cca 20 cm) na peliešok, podstielku, vankúš, škrabkadlo a nechajte 15-30 min. pôsobiť.  Po vyschnutí sa Váš psík, alebo mačička doň môžu spokojne vrátiť.

Náš tip: Ak sa chystáte prať návlek, obliečku alebo inú časť pelieška, dôkladne ju pred tým postriekajte prípravkom POLY VET & PETS. Vo vode pri praní sa jeho účinnosť zvýši a zefektívni. Taktiež môžete použiť do prania prípravok POLY WASHER. Najmä, ak došlo ku kontaminácii (zašpinená obliečka, návlek a pod.), alebo je zvieratko choré. Návod, ako dezinfikovať pri praní nájdete vyššie v článku.

Nemusíte sa obávať nežiaducich účinkov na materiál, POLY VET & PETS a ani POLY WASHER nebieli, nevysušuje, nefarbí a nijak inak nepoškodzuje materiály.

Náš tip: Po každej prechádzke, hlavne v sychravom počasí, utrite labky svojmu psíkovi utierkou, ktorú ste predtým postriekali POLY VET & PETS, alebo použite vlhčený obrúsok - POLY VET & PETS vlhčené obrúsky. V prípade, že má Váš psík poranené labky, alebo podráždené od soli (v zimných mesiacoch), dôkladne mu labky umyte vlažnou vodou.

Dezinfekcia mačacích záchodov

Mačací záchodík je ložiskom koliformných baktérií, preto by sme jeho hygiene mali venovať zvýšenú pozornosť.

Aplikácia: Okrem toho, že záchodík pravidelne vyprázdňujeme a podstielku dopĺňame, môžeme nastriekať na podstielku POLY VET & PETS po každom použití. Neaplikujeme priveľa, aby sa podstielka nepremočila. Nastriekame aj na vnútorné steny mačacieho záchoda. Takto zabránime množeniu patogénnych mikroorganizmov a znižujeme infekčný tlak. Používanie POLY VET & PETS taktiež potláča zápach, hlavne v letných mesiacoch. Nezabúdame mačacie záchody pravidelne kompletne vyčistiť.

Dezinfekcia podstielok pre hlodavce

Aplikácia: Dezinfekciu treba vykonávať podľa potreby. Odporúča sa však min. 1x týždenne, prípadne častejšie kvôli eliminácii zápachu. Ak nie je klietka dostatočne veľká na to, aby ste dezinfekciu mohli vykonať v prítomnosti zvieratka, opatrne ho premiestnite na iné miesto, klietku vydezinfikujte postrekom POLY VET & PETS a nechajte 15-30 min. pôsobiť. Potom zvieratko dajte naspäť do klietky. Striekajte priamo na podstielku z akéhokoľvek materiálu. Dezinfekciu vykonávajte aj pri vymieňaní podstielky.

Dezinfekcia akvária

Aplikácia: Dezinfekciu treba vykonávať pri každej výmene vody.  Po očistení akvária nastriekajte na steny POLY VET & PETS, rozotrite handričkou a nechajte 15-30 min. pôsobiť. Potom napustite čerstvú vodu. POLY VET & PETS bude v akváriu vo vodnom roztoku zabraňovať usadzovaniu rias na stenách a vo vodnom roztoku bude eliminovať baktérie spôsobujúce rôzne ochorenia rýb.

Náš tip: Aplikujete z 20 cm vzdialenosti v primeranom množstve. Steny akvária po dezinfekcii nie je potrebné oplachovať pred napustením novej vody. POLY VET & PETS je silný a účinný biocíd, je však vyvinutý tak, aby rybičkám vo vodnom prostredí nespôsoboval ťažkosti. Je overený profesionálnymi akvaristami.

Dezinfekcia terária

Aplikácia: Dezinfekciu treba vykonávať podľa potreby, pri odstraňovaní výkalov, alebo pri čistení terária. V teráriu je zvýšené riziko vzniku plesní (najmä pri väčšej vlhkosti) a množenia baktérií, ktoré by mohli zvieratku ublížiť. Ak nie je terárium dostatočne veľké na to, aby ste dezinfekciu mohli vykonať v jeho prítomnosti, opatrne ho premiestnite na iné miesto, terárium vydezinfikujte postrekom POLY VET & PETS a nechajte 15-30 min. pôsobiť. Potom zvieratko dajte naspäť do terária.

Dezinfekcia klietky

Aplikácia: Pri výmene podstielky, teda 1x týždenne, nastriekajte POLY VET & PETS na spodnú časť klietky. Týmto zabránite šíreniu patogénnych baktérií, ktoré sa môžu nachádzať vo vtáčom truse.

Náš tip:  Ak nemeníte podstielku častejšie, môžete vydezinfikovať znečistenú podstielku jednoduchým postrekom. Zo vzdialenosti približne 30 cm (takej, aby dezinfekcia nefŕkala smerom nahor), aplikujte POLY VET & PETS. Nie je potrebné pri tom púšťať vtáčika z klietky von, pretože POLY VET & PETS nie je prchavý a tak nehrozí intoxikácia škodlivými výparmi.

Dezinfekcia hračiek a chovateľských pomôcok

Hračky a chovateľské pomôcky treba dezinfikovať najmä v prípade, keď  Váš štvornohý priateľ trpí nejakou infekčnou chorobou. Tieto baktérie sú schopné prežívať v ťažkých podmienkach až niekoľko dní. Na hračkách a predmetoch sa dokážu efektívne množiť a takto potom opäť pri styku so zvieratkom ohroziť jeho zdravie.

Aplikácia: Podľa potreby nastriekajte hračku alebo chovateľskú pomôcku zo vzdialenosti cca 20 cm POLY VET & PETS a nechajte pôsobiť 15-30 min. Hračky po uplynutí tejto doby opláchnite čistou vodou.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

© 2020 by Hygy.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk