Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
03.03.2021
Súťaž o iPhone pri platbe platobnou kartou VISA do 31.12.2021
Platobná brána GoPay spustila akciu v spolupráci so spoločnosťou Visa.  Každý mesiac až do konca roku 2021 sa vylosujú 3 výhercovia z rady platiacich... čítať celé
23.03.2020
WINNI´S PAVIMENTI LAVANDA a LEGNO onedlho v ponuke
Naša ponuku onedlho doplníme o dva produkty z ekologickej rady WINNI´S.  Winni´s Pavimenti LAVANDA ako náhrada výrobku Pulirapid LAVANDA, teraz v kva... čítať celé
15.01.2020
WINNI´S AMMORBIDENTE aviváž s vôňou heliotropu
V ponuke nová vôňa koncentrovanej hypoalergénnej aviváže WINNI´S. Na výber dva druhy balenia, buď v klasickej fľaši alebo v ECO-refill obale, ktorý ob... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
18.03.2020
Upratovacie pomôcky značky Vileda
Značka Vileda je synonymom vysoko kvalitných, spoľahlivých, inovatívnych a trvanlivých výrobkov. Hlavným zámerom rodinnej firmy, je už viac ako 60 ro... čítať celé
15.02.2020 Dezinfekcia
Dezinfekčné prostriedky POLY na báze polymérov návody a tipy
produkty POLY HOME a PETS sú vďaka novo vyvinutej technológii revolúciou v dezinfekcii čítať celé
01.02.2020 EKO drogéria
Ekologická drogéria dostupná pre každého
značka Winni’s bola vytvorená na základe troch princípov udržateľnosti, ktoré ovplyvňujú všetky externé aj interné rozhodnutia výrobcu. čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

Prepravné spoločnosti:

            

Súťaž:

 1. Úvod
 2. Blog
 3. EKO drogéria
 4. Ekologická drogéria dostupná pre každého
01.02.2020
EKO drogéria

Ekologická drogéria dostupná pre každého

Prečo si vybrať produkty Winni’s

Značka Winni’s bola vytvorená na základe troch princípov udržateľnosti, ktoré ovplyvňujú všetky externé aj interné rozhodnutia výrobcu. Účelom je vyvíjať a ponúkať produkty, ktoré sú cenovo dostupné, bezpečné a účinné. Zároveň neublížia životnému prostrediu a nebudú mať negatívny vplyv na živé organizmy.

Tri princípy udržateľnosti značky Winni’s

 1. Environmentálna udržateľnosť

Vrátiť prírode to, čo od nej požadujeme. Nechať budúce generácie na zdravej planéte.

 1. Sociálna udržateľnosť

Byť úprimný – zanechať príjemné spomienky po zážitkoch spotrebiteľov a zároveň chrániť ich zdravie, životné prostredie a zvieratá.

 1. Ekonomická udržateľnosť

Ponúkať naše výrobky v najlepšom pomere kvality / ceny a tým si bude môcť každý dovoliť ekologické výrobky.

Environmentálna udržateľnosť

Environmentálna udržateľnosť znamená návrat k prírode, to čo sme jej vzali. To znamená nielen nahradenie umelých chemikálií prírodnými surovinami, ale taktiež spúšťať výrobné procesy, ktoré znižujú produkované emisie a sú čoraz menej závislé od vyčerpateľných zdrojov.  Všetky naše produkty a ich zložky boli navrhnuté a vyvinuté tak, aby boli čo najšetrnejšie k životnému prostrediu, od balenia po obsah v ňom.

 1. Balenia

Udržateľnosť tiež znamená ponúknuť väčšie množstvo „umytí“ v plastovej fľaši. To je dôvod, prečo sa výrobca snaží ponúknuť čo najvyššiu úroveň koncentrácie výrobkov (pomer výkon / fľaša). Preto je dôležité postupovať presne podľa pokynov na zadnej etikete výrobkov, aby sa nepoužívalo príliš veľa produktu a nemrhali ním.

Všetky obaly sú vyrobené z recyklovateľných plastov a niektoré výrobky tiež používajú už recyklované plasty. V oblasti čistiacich prostriedkov ide o prvú spoločnosť v Taliansku, ktorá používa pri výrobe „eko-náplne“, to znamená vrecká, ktoré sa používajú na plnenie tej istej fľaše produktu viac krát, čo pomáha šetriť viac ako 80% plastu. Okrem nižšie dopadu na životné prostredie, ponúkajú tieto vrecká aj úsporu ceny pri nákupe toho istého produktu.

 1. Výrobný proces

Produkty, ktoré spotrebiteľ kúpi v obchode, sú konečným výsledkom procesu, ktorý začína stovky kilometrov inde. Konkrétne v tomto prípade v malom meste Cotignola. Mesto je síce malé, ale spoločnosť za značkou Winni’s, sa môže pochváliť úrovňou vývoja a udržateľnosti, ktoré jej závidia najväčšie nadnárodné spoločnosti v priemysle. Napriek tomu si ale zachováva charakteristickú integritu, transparentnosť a vášeň typického Talianskeho rodinného podniku.

Presne 8500 fotovoltaických panelov s rozlohou 48 000 m2 s viac ako 2,3 MW výkonu je namontovaných na strechách výrobných zariadení, čo stačí na pokrytie 80% energie potrebnej pri výrobe. Zvyšných 20% pochádza z certifikovaných obnoviteľných zdrojov. To je aj dôvod prečo výrobcovi ako jednému z prvých, bola udelená certifikácia „BeECO Absolutely Pure certificiatin“ – označenie, ktoré majú spoločnosti, ktoré využívajú energiu z obnoviteľných zdrojov.

Aby sa spoločnosť zbavila manipulácie s prázdnymi fľašami, jej obchodný partner vyrába všetky obaly in-situ. Teda priamo na mieste a tým ďalej znižuje dopad na životné prostredie.

Výrobné haly sú vybavené rekuperačným systémom, ktorý recykluje horúci vzduch vznikajúci v procese výroby. Namiesto vypúšťania do atmosféry sa horúci vzduch používa na vykurovanie výrobných hál a skladov. Je to ako mať vykurovací systém s nulovými emisiami a bez nákladov.

 1. Suroviny

Každý výrobok pozostáva z čistej vody, aktívnych zložiek a parfumu. Za vykonanie „špinavej práce“ t.j. čistenia, sú zodpovedné práve aktívne látky a to je aj dôvod, prečo sú účinnými čistiacimi prostriedkami.

Výrobca sa rozhodol používať iba zložky rastlinného pôvodu, ako je napríklad kokos, cukor, čakanka alebo pšenica. Tie pochádzajú z poľnohospodárskeho odpadu na nepotravinové účely. Tieto zdroje sú navyše obnoviteľné*, aby neboli vyčerpané zdroje, ktoré nám ponúka príroda, a nenechali ich oslabené pre budúce generácie.

Pridávanie parfumov do našich výrobkov prináša veľmi príjemný zážitok pre spotrebiteľov. Vyberané sú len parfumy, ktoré majú nízky vplyv na životné prostredie a pokožku ľudí. V číslach to znamená, že sú biologicky odbúrateľné na viac ako 90% . To znamená, že hneď ako sa parfumy uvoľnia do životného prostredia, sú rozložené prírodnými organizmami a stávajú sa neškodnými. Čo je ešte dôležitejšie, je to, že je chránené zdravie spotrebiteľov. Výrobky sú voňavé, ale zároveň neobsahujú alergény.  

 

*Podľa nariadenia CEE 648/04 „Konečná aeróbna biodegradácia“ znamená úroveň biodegradácie dosiahnutú vtedy, keď je látka úplne “spotrebovaná“ mikroorganizmami v prítomnosti kyslíka, čo vedie k jej rozkladu na oxid uhličitý, vodu a minerálne soli akýchkoľvek ďalších prítomných zložiek (mineralizácia) [nar. CEE 648/04 - čl. 2, 8]. Povrchovo aktívne látky v detergentoch sa považujú za biologicky odbúrateľné, ak úroveň nameranej biologickej odbúrateľnosti (mineralizácie), je aspoň 60% do 28 dní (nariadenie CEE 648/04 - príloha III).

 1. Výsledné produkty

Po použití sa všetky výrobky rozptýlia vo vode. Preto je potrebné zistiť tiež vplyv po spotrebovaní. Vykonávajú sa testy, aby sa overilo, či nie sú výrobky Winni’s, toxické pre riasy, ryby a vodné organizmy a či sa biologicky odbúravajú čo najrýchlejšie. Tieto testy nie sú štandardné alebo vyžadované zákonom, ale sám výrobca si ich stanovil, aby si bol istý, že výrobky, ktoré ponúka, majú malý dopad na životné prostredie.

Sociálna udržateľnosť

Zásadou sociálnej udržateľnosti výrobcu produktov Winni’s, je zanechať príjemnú spomienku po skúsenosti spotrebiteľa a pritom nemať žiadne negatívne následky na ich zdravý ,  zvierat a životnom prostredí. Transparentnosť je vysoká hodnota a preto komunikácia so spotrebiteľmi je priama, jasná a transparentná. Toto je sociálna zodpovednosť.

Zdravie pre spotrebiteľa

Starostlivosť  o veci, ktoré najviac milujeme, často prináša riziká a obete. Rozhodnutie minimalizovať takéto riziká ponúkaním ekologických produktov a produktov kompatibilných s pokožkou. Výrobca starostlivo vyberá zložky rastlinného a minerálneho pôvodu, ktoré sú oveľa menej toxické pre zdravie a domácnosť tých, ktorý použivajú výrobky Winni’s.

Alergie a podráždenie môžu byť spôsobené takmer ľubovoľnou zložkou, prírodnou alebo syntetickou a to celkom subjektívne. Reakcia je spôsobená alergénom, typom antigénu, ktorý vyvoláva negatívnu reakciu v imunitnom systéme niektorých predisponovaných ľudí, ale pre iných je úplne neškodný.  Akákoľvek zložka môže byť alergénom, od lieskových orechov až po niektoré druhy vôní. Aby bolo umožnené, že výrobky Winni’s môžu používať všetci a že sú bezpečné pre pokožku, boli testované v externých laboratóriách, aby sa skontrolovala ich hypoalergénnosť, kompatibilita s pokožkou a dodržanie bezpečnej hranice pre obsah ťažkých kovov, ako sú nikel, chróm a kobalt.

 

Ekonomická udržateľnosť

Sme presvedčení, že na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov potrebujeme čo najviac ľudí. Preto je dôležitá snaha ponúknuť výrobky Winni’s v čo najlepšom pomere kvality / ceny.

Výrobca sleduje kvalitu najlepších tradičných výrobkov a každý deň porovnáva svoje výrobky s tými tradičnými pomocou testov výkonnosti priamo v jeho laboratóriách. Na rozdiel od týchto produktov sa však rozhoduje tiež chrániť prírodu a zároveň čo najmenej zaťažovať vrecká spotrebiteľov.

Vďaka takémuto prístupu výrobcu, môžete nájsť kvalitné a efektívne produkty na báze prírodných a rastlinných produktov za dostupné ceny aj v našom e-shope a kamennej predajni.

 

 

zdroj: http://www.winnis.it/en/

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

© 2020 by Hygy.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk